«Եթե որոշում կայացվի, որ դաշինքը գնում է խորհրդարան, վերցնելու է մանդատները, իմ թիմին մենակ չեմ թողնի»․ Արթուր Վանեցյան
«Հուսահատվելու կարիք չկա, մեր պայքարը շարունակվում է, մենք չենք շեղվում մեր ճանապարհից։ Մենք մեր հայտարարած սկզբունքներին մինչև վերջ մնալու ենք անշեղորեն հավատարիմ, ինչպես հանդես ենք եկել ընդդիմադիր դաշտում, շարունակելու ենք նույն կերպ հանդես գալ և մեր հայրենակիցներին, մեր ժողովրդին հասցնել այն բոլոր պրոբլեմները, որոնց մասին խոսում ենք վերջին 1,5 տարում»,- այսօր հրավիրված ասուլիսի ընթացքում ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
Խոսելով ընտրությունների արդյունքներից՝ Վանեցյանը նշեց, որ սպասելի արդյունքներ չեն եղել: Նախընտրական քարոզարշավի վերջին 2-3 օրերին, ըստ նրա, դաշինքի ակտիվիստների, նախընտրական շտաբերի աշխատակիցների նկատմամբ իրականացվել է տեռոր, որի նպատակն է եղել նվազեցնել ընդդիմության ձայները: Վանեցյանի խոսքով՝ բոլոր դեպքեր դաշինքի իրավաբաններն ուսումնասիրում են և, ըստ անհրաժեշտության, կդիմեն դատարան։
Վերցնելու՞ է պատգամավորի մանդատը հարցին ԱԱԾ նախկին տնօրեն Վանեցյանը պատասխանեց․ «Եթե որոշում կայացվի, որ դաշինքը գնում է խորհրդարան, վերցնելու է մանդատները, միանշանակ, ես իմ թիմին չեմ թողնի մենակ, գնալու եմ խորհրդարան և շարունակելու ենք մեր պայքարը խորհրդարանում։ Ցավոք սրտի, մանդատներ չվերցնելը որևէ իրավական հետևանք չի առաջացնում խորհրդարանի գործունեության համար, եթե մենք չենք վերցնում մանդատները, խորհրդարանը շարունակում է գործել»,- նշեց դաշինքի ղեկավարը։
Վանեցյանի խոսքով՝ ընտրությունների արդյունքում չեն լուծվել երկրում եղած հարցերը, չի լուծվել Արցախյան հակամարտության հարցը, ՀՀ-ի տարածքում գտնվող ադրբեջանցի զինվորականների հարցը, տնտեսական հարցերը և այլն։

“Если будет принято решение идти в парламент и брать мандаты, я не оставлю свою команду” – А.Ванецян
“Не надо отчаиваться, наша борьба продолжается, мы не отклоняемся от нашего пути и останемся верны нашим принципам. Мы будем продолжать действовать в оппозиционном поле и доносить до нашего народа те проблемы, о которых говорили на протяжении 1,5 лет”,- заявил на пресс-конференции лидер блока “Честь имею” Артур Ванецян.
По его словам, результаты выборов оказались для них неожиданными. В течение последних двух-трех дней предвыборной кампании в отношении сотрудников предвыборных штабов осуществлялся террор, целью которого было сокращение голосов оппозиции. Все эти случаи изучаются и, если потребуется, блок обратится в суд, заявил Ванецян.
На вопрос, возьмет ли он депутатский мандат, бывший директор Службы национальной безопасности ответил: “Если будет принято решение идти в парламнт и брать мандаты, то я однозначно не оставлю свою команду, пойду в парламент и там буду продолжать нашу борьбу. К сожалению, отказ от мандатов не вызовет каких-либо правовых последствий для деятельности парламента”.
По словам А.Ванецяна, выборы не привели к решению арцахского конфликта, вопроса находящихся на территории Армении азербайджанских военнослужащих, других существующих в стране проблем.