Հաստատվել է կորոնավիրուսի 93 նոր դեպք, մահացել է 2 մարդ
Հունիսի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224728 դեպք, որոնցից 216489-ն` առողջացած, 4506-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2636 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1171097 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3631 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 93 նոր դեպք: Կա 66 առողջացած և 1 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1097 է:

Выявлено 93 новых случая Covid-19. Умерли два человека
По состоянию на 11:00 26 июня общее число заболевших Covid-19 в Армении достигло 224728, число выздоровевших – 216489, число смертей – 4506. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 2636 пациентов. Всего проведено 1171097 тестирований, в суточном разрезе - 3631 тестирование. Прирост заболевших Covid-19 составил 93. За минувшие сутки болезнь преодолели 66 человек, умер один пациент.
Накануне скончался еще один человек с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1097.