Կորոնավիրուսային հիվանդության 54 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդ
Հունիսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 224851 դեպք, որոնցից 216645-ն` առողջացած, 4510-ը` մահվան ելքով:
Երեկ՝ հունիսի 27-ին կատարվել է 2962 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 54 նոր դեպք: 87 մարդ առողջացել է, 3-ը՝ մահացել:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ՝ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2597 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 177 814 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1099 է:

Выявлено 54 новых вирусоносителя. Умерли 3 человека
По состоянию на 11:00 28 июня общее число заболевших Covid-19 в Армении достигло 224851, число выздоровевших – 216645, число смертей – 4510. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
Вчера, 27 июня, было проведено 2962 тестирования, прирост инфицированных составил 54. За минувшие сутки болезнь преодолели 87 человек, умерли три пациента.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 2597 пациентов. Всего проведено 1.177.814 тестирований.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1099.