Կորոնավիրուսային հիվանդության 53 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 1 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 5-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 53 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 225 606 դեպք, որոնցից 217 198-ն` առողջացած, 4527-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2780 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 205 632 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 3907 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 67 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 1 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

53 новых вирусоносителя. Умер один человек
По состоянию на 11:00 5 июля выявлено 3 новых случая коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 225 606, число выздоровевших – 217 198, число смертей – 4527. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 2780 пациентов. Всего проведено 1 205 632 тестирований, в суточном разрезе – 3907.
За минувшие сутки выздоровели 67 человек, умер один пациент. Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1101.