Հաստատվել է կորոնավիրուսի 150 նոր դեպք, մահացել է 3 մարդ
Հուլիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 226 285 դեպք, որոնցից 217 587-ն` առողջացած, 4542-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3050 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 230 065 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 5553 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 150 նոր դեպք:
Կա 97 առողջացած և 2 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1106 է:

Выявлено 150 новых вирусоносителей. Умерли три человека
По состоянию на 11:00 10 июля общее число заболевших Covid-19 в Армении достигло 226.285, число выздоровевших – 217.587, число смертей – 4542. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 3050 пациентов. Всего проведено 1.230.065 тестирований, в суточном разрезе - 5553 тестирования. Суточный прирост заболевших составил 150 случаев.
За минувшие сутки выздоровели 97 человек, умерли два человека.Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствии другой болезни. Общее число таких случаев – 1106.