Կորոնավիրուսային հիվանդության 71 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 3 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 12-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 71 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 226 459 դեպք, որոնցից 217 731 -ն` առողջացած, 4547-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3073 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 238 211 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 3516 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 73 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 3 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

71 новый вирусоноситель. Умерли три человека
По состоянию на 11:00 12-го июля подтвердился 71 новый случай коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 226 459, число выздоровевших - 217 731, число смертей – 4547. Об этом сообщает Министерство здравоохранения РА.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 3073 пациента. Всего проведено 1 238 211 тестирований, в суточном разрезе – 3516.
За минувшие сутки из больниц выписались 73 человека, умерли трое.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1108.