Հայ զինծառայող է զոհվել ադրբեջանական ԶՈՒ հետ փոխհրաձգության հետևանքով
Հուլիսի 14-ի առավոտյան 10:30-ի սահմաններում միջադեպ է գրանցվել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ։
Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, մարտական դիրքերի առաջխաղացման նպատակով, փորձել են ինժեներական տեխնիկայի կիրառմամբ ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել։
Հայկական կողմի՝ նշված աշխատանքները դադարեցնելուն միտված հակազդող գործողություններից հետո ադրբեջանցի զինծառայողները նշանառու կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող:
Կորուստներ ունի նաև ադրբեջանական կողմը: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի հերթական սադրանքը և նախազգուշացնում, որ դրանք արժանանալու են կոշտ հակազդման:
Իրադրության հետագա սրման ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

Армянский военнослужащий погиб вследствие перестрелки с азербайджанскими ВС
Около 10.30 утра 14 июля произошел инцидент на Ерасхском участке армяно-азербайджанской границы, сообщает Министерство обороны Армении.
Подразделения азербайджанских ВС с целью продвижения своих боевых позиций попытались осуществить укрепительные работы с применением инженерной техники.
“После противодействующих шагов армянской стороны, направленных на прекращение указанных работ, азербайджанские военнослужащие открыли прицельный огонь в направлении армянских позиций.
Вследствие начавшейся перестрелки смертельное ранение получил военнослужащий вооруженных сил Республики Армения.
Потери есть и с азербайджанской стороны. Министерство обороны РА решительно осуждает очередную провокацию азербайджанской стороны и предупреждает, что эти действия удостоятся жесткого противодействия.
Всю ответственность за дальнейшее обострение ситуации несет военно-политическое руководство Азербайджана”,- говорится в сообщении МО РА.