Կառավարությունը 8․9 մլրդ դրամ կհատկացնի 50․7 կմ ճանապարհների հիմնանորոգման համար
Կառավարությունը 8․9 մլրդ դրամ կհատկացնի 50․7 կմ ավտոճանապարհների հիմնանորոգման համար։ Ավտոճանապարհներից 44․9 կմ միջպետական նշանակության է, 1․7 կմ՝ հանրապետական, 4․19 կմ՝ մարզային։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ խոսքը Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի-Իրանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի, Սևան-Մարտունի-Գետափ միջպետական նշանակության, «Մոտեցում Խոր Վիրապին» հանրապետական նշանակության, Արթիկ-Անուշավան-Փանիկ ավտոճանապարհների և Իջևան քաղաքի Սարիբեկ Օհանյան փողոցի մասին է։
««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ծրագրով պարտավորվել ենք առաջիկա 5 տարիներին կառուցել 2600 կմ ճանապարհ, 500 մանկապարտեզ, 300 դպրոց, սկսել կամ ավարտին հասցնել 15 ջրամբարների շինարարություն։ Մեր վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ այսօր Հայաստանում գործող շինարարական ներուժը հնարավորություն չի տալիս այս ծրագիրն ամբողջությամբ իրականացնելու համար»,- ասաց նա։

Acting Armenian PM Nikol Pashinyan today announced a 8.9 billion AMD ($18.4M) project to completely repair some 51 kilometers of roadways in the country, the bulk of which are interstate highways.
Pashinyan, at a government cabinet session, said his Civil Contract party must make good on its election campaign promises.
He said the Yerevan-Yeraskh-Goris-Meghri highway will be repaired.
"Under the program of the Civil Contract party, we are obliged to build 2,600 km of roads, 500 kindergartens, 300 schools, and to start or finish the construction of 15 reservoirs in the next 5 years. Our analysis shows that the construction potential of Armenia today does not allow for the full implementation of this program," Pashinyan said, suggesting that diasporan businessmen start discussions with the government on this issue.