ԱԺ նախագահի թեկնածուներն են՝ Ալեն Սիմոնյանը, Մխիթար Զաքարյանը, Արթուր Սարգսյանը
«Քաղաքացիական պայմանագիր« կուսակցությունը ԱԺ նախագահի թեկնածու է առաջադրում ԱԺ պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանին: Այս մասին ԱԺ նիստին ասաց պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը:
«Հայաստան» դաշինքը նախագահի թեկնածու առաջադրեց կալանքի տակ գտնվող պատգամավոր Մխիթար Զաքարյանին, մյուս ընդդիմադիր ուժը` «Պատիվ ունեմ» դաշինքը խորհրդարանի նախագահի թեկնածու առաջադրեց «Հայաստան» դաշինքի կալանավորված մյուս պատգամավորին` Արթուր Սարգսյանին:
Հիշեցնենք, որ խորհրդարանի նախագահն ընտրվում է պատգամավորների ընդհանուր թվի ձայների մեծամասնությամբ` փակ-գաղտնի քվեարկությամբ:

Ален Симонян, Мхитар Закарян, Артур Саргсян – кандидаты на пост председателя НС
Партия “Гражданский договор” выдвинула на пост председателя Национального Собрания депутата НС Алена Симоняна. Об этом заявил на первом заседании парламента 8-го созыва депутат Айк Конджорян.
Оппозиционный блок Айастан” выдвинул своим кандидатом находящегося под арестом депутата Мхитара Закаряна. Кандидатом на пост спикера от другого оппозиционного блока стал также находящийся в заключении депутат Артур Саргсян.
Напомним, что председатель Национального Собрания избирается большинством голосов всех депутатов путем закрытого тайного голосования.