Կորոնավիրուսային հիվանդության 329 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 մարդ
Օգոստոսի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 231 322 դեպք, որոնցից 220 617-ն` առողջացած, 4632-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4949 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 372 405 թեստավորում:
Երեկ` օգստոսի 4-ին կատարվել է 7551 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 329 նոր դեպք: Մահացել է 7 մարդ, առողջացել` 179-ը:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1124 է:

329 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли семь человек
По состоянию на 11:00 5 августа общее число случаев коронавирусного заболевания в Армении достигло 231.322, число выздоровевших – 220.617, число смертей – 4632. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 4949 пациентов. Всего проведено 1.372.405 тестирований, за вчерашний день – 7551 тестирование. Суточный прирост заболеваемости составил 329.
За минувшие сутки умерли семь вирусоносителей, выздоровели – 179.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1124.