Սեյրան Օհանյանն ու Արմեն Ռուստամյանը գնացին Ալեն Սիմոնյանի աշխատասենյակ
ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնում Իշխան Սաղաթելյանի երկրորդ ընտրության տապալումից հետո «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը և պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ գնացին վերջինիս աշխատասենյակ:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել էր 103-ը, 5 անվավեր քվեաթերթիկ էր արձանագրվել, կողմ էր քվեարկել՝ 49, դեմ` կրկին 49 պատգամավոր: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը և խմբակցության քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը ևս գնացին նախագահի աշխատասենյակ:

Сейран Оганян и Армен Рустамян отправились в кабинет Алена Симоняна
После того, как кандидат парлментской оппозиции Ишхан Сагателян второй раз не был избран вице-спикером Национального Собрания, лидер фракции “Айастан” Сейран Оганян и депутат той же фракции Армен Рустамян вместе со спикером парламента Аленом Симоняном отправились в его кабинет.
Напомним, что из 107 депутатов в голосовании приняли участие 105, пять бюллетеней были признаны недействительными. За и против Сагателяна было подано одинаковое число голосов – 49.
В кабинет спикера НС направились также лидер правящей фракции “Гражданский договор” Айк Конджорян и секретарь фракции Назели Багдасарян.