Կորոնավիրուսային հիվանդության 537 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 6 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 537 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 238 422 , որոնցից 224 719-ն` առողջացած, 4768-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7787 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 495 669 թեստավորում, երեկ կատարվել է 6559 թեստավորում:
Առողջացել է 226 քաղաքացի, գրանցվել է մահվան 6 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1148 է:

Covid-19: 537 новых инфицированных и шесть умерших
По состоянию на 11:00 24 августа подтвердилось 537 новых случаев Covid-19. Общее число заболевших достигло 238.422, число выздоровевших – 224.719, число смертей – 4768. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 7787 пациентов. Всего проведено 1.495.669 тестирований, в суточном разрезе – 6559.
За минувшие сутки из больниц выписались 226 человек, умерли шесть пациентов. Накануне скончались еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1148.