Հաստատվել է կորոնավիրուսի 692 նոր դեպք, մահացել է 17 մարդ
Օգոստոսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 240 953 դեպք, որոնցից 225 963-ն` առողջացած, 4812-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9026 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 524 481 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 6995 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 692 նոր դեպք:
Կա 370 առողջացած, 16 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1152 է:

Выявлено 692 новых случая COVID-19. Умерли 17 человек
По состоянию на 11:00 28 августа общее число случаев коронавирусного заболевания достигло 240.953, число выздоровевших – 225.963, число смертей – 4812. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 9026 человек. Всего проведено 1.524.481 тестирование, в суточном разрезе – 6995 тестирований.
Прирост заболевших за минувшие сутки составил 692, выздоровевших – 370. Умерли 16 человек.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1152.