Հաստատվել է կորոնավիրուսի 636 նոր դեպք, մահացել է 21 մարդ
Սեպտեմբերի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 243 386 դեպք, որոնցից 227 726-ն` առողջացած, 4876-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9625 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 554 292 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 6394 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 636 նոր դեպք:
Կա 433 առողջացած, 19 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

636 новых случаев COVID-19. Умер 21 человек
По состоянию на 11:00 2 сентября общее число заболевших Covid-19 достигло 243.386, число выздоровевших – 227.726, число смертей – 4876. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 9625 пациентов. Всего проведено 1.554.292 тестирований.
Число тестов за минувшие сутки составило 6394, 636 из них дали положительный ответ.
В суточном разрезе болезнь преодолели 433 человека, умерли 19 человек. Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1159.