Ադրբեջանն ու Թուրքիան Քաշաթաղի շրջանում զորավարժություններ են սկսել
Ադրբեջանն ու Թուրքիան, երկու երկրների միջև կնքված ռազմական համագործակցության մասին համաձայնագրի շրջանակներում, Քաղաթաղի շրջանում սկսել են համատեղ մարտավարական զորավարժություններ։ Այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Ըստ տարածված հաղորդագրության՝ զորավարժությանը մասնակցում են երկու երկրի զինված ուժերի ներկայացուցիչները։ Նպատակը փոխգործակցության և ռազմական գործողությունների ժամանակ մարտական ներդաշնակության բարձրացումն է, այդ թվում՝ հրամանատարների կողմից ռազմական որոշումների և ստորաբաժանումների կառավարման հմտությունների զարգացումը։
«Հատուկ ուշադրություն է դարձվել տեղանքի բարդ ռելիեֆի պայմաններում ժամանակակից մարտական տեխնիկայի և այլ ռազմական միջոցների օգտագործման հմտությունների բարելավմանը»,- հայտարարել է Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը։

Азербайджан и Турция проводят военные учения в Бердзоре
Азербайджан и Турция в рамках двустороннего соглашения о военном сотрудничестве проводят совместные военные учения в Бердзоре. Об этом сообщает Министерство обороны Азербайджана.
Учения, в которых участвуют представители вооруженных сил двух стран, направлены на повышение степени взаимодействия и боевой слаженности во время боевых действий.
Особое внимание уделяется улучшению навыков использования современной боевой техники и других вооружений в условиях сложного рельефа местности, говорится в сообщении оборонного ведомства Азербайджана.