Արցախի հարցով հանձնաժողովի որոշման նախագիծն օրակարգ չներառվեց
Խորհրդարանական երկրորդ խմբակցությունը` «Հայաստանն» առաջարկում էր Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անվանումը փոխել` ավելացնելով նաև Արցախի անունը, սակայն այս հարցն օրակարգ ներառելու որոշումը խորհրդարանը մերժեց:
Նախագիծը չէր ստացել ԱԺ գլխադասային հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը, ուստի, լիագումար նիստերի օրակարգ ընդգրկվելու համար անհրաժեշտ էին պատգամավորների ընդհանուր թվի կեսից ավելիի կողմ ձայները: Մինչ քվարկությունը «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ասաց` չեն մասնակցի քվեարկությանը:
Հիշեցնենք, որ խորհրդարանական ընդդիմադիր երկու խմբակցություններն առաջին նստաշրջանում առաջարկում էին Արցախի հարցով հանձնաժողով ստեղծել, սակայն այն ժամանակ ևս իշխող ուժը ձեռնպահ դիրքորոշում որդեգրեց:

Проект решения по вопросу Арцаха не вошел в повестку парламента
Вторая по величине оппозиционная парламентская фракция “Айастан” предложила дополнить название постоянной комиссии по внешним отношениям вопросом Арцаха, однако парламент отказался включить данный проект решения в повестку Национального Собрания.
Проект не получил положительное заключение головной комиссии. Перед голосованием руководитель фракции “Гражданский договор” Айк Конджорян заявил, что политическое большинство не примет в нем участия.
Отметим, что во время первой сессии также парламентские оппозиционные фракции предложили создать комиссию по вопросу Арцаха,однако правящая сила и тогда не поддержала это предложение.