Հաստատվել է կորոնավիրուսի 939 նոր դեպք, մահացել է 23 մարդ
Սեպտեմբերի 23-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 255 648 դեպք, որոնցից 237 855-ն` առողջացած, 5200-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11396 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 669 977 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 5823 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 939 նոր դեպք:
Կա 592 առողջացած, 19 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1197 է:

Выявлено 939 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 23 человека
По состоянию на 11:00 23 сентября общее число случаев коронавирусного заболевания достигло 255.648, число выздоровевших - 237.855, число смертей – 5200. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 11396 пациентов. Всего проведено 1.669.977 тестирований, за минувшие сутки – 5823. Из них 939 дали положительный результат.
Накануне больничный закрыли 592 больных коронавирусом, умерли 19 человек. Вчера также скончались четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1197.