Կորոնավիրուսային հիվանդության 906 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 16 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 906 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 256 554 դեպք, որոնցից 238 527-ն` առողջացած, 5216-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11612 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 676 198 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 6221 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 672 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 16 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1199 է:

Выявлено 906 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 16 человек
По состоянию на 11:00 24 сентября за вчерашний день было выявлено 906 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 256.554, число выздоровевших – 238.527, число смертей – 5216. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 11612 пациентов. Всего проведено 1.676.198 тестирований, в суточном разрезе – 6221.
За минувшие сутки выздоровели 672 человека, умерли – 16. Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1199.