Դավիթ Տոնոյանը չի ընդունում մեղադրանքը
Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ միջնորդությունը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանին: Քիչ առաջ Տոնոյանի պաշտպան Սերգեյ Հովհաննիսյանը մտավ դատարան` նախկին նախարարի մեղադրանքի վերաբերյալ մանրամասներ և դիրքորոշում չհայտնելով: Պաշտպանը միայն ասաց, որ Տոնոյանը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը:
Նշենք, որ դատարանի բակում էին «Իմ քայլը» խմբակցությամ պատգամավորներ Վիլեն Գաբրիելյանը և Քրիստինե Պողոսյանը:
Գաբրիելյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ եկել է Տոնոյանին աջակցելու և հավատում է, որ վերջինս անմեղ է:
Նշենք, որ նոր գործի վերաբերյալ ԱԱԾ-ն հաղորդագրություն է տարածել` հայտնելով, որ պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը և Դավիթ Գալստյանը կասկածվում են առանձնապես խոշոր չափերով՝ 2,277,323,840 ՀՀ դրամ գումար հափշտակելու և կեղծիքներ, հանրորեն վտանգավոր արարքներ կատարելու համար: Նրանք երեկվանից ձերբակալված են, և ԱԱԾ քննիչը երկուսին էլ մեղադրանք է առաջադրել ու կալանավորելու միջնորդություն ներկայացրել դատարան։

Экс-министр обороны не признает предъявленное ему обвинение
Ходатайство об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении бывшего министра обороны РА Давида Тонояна будет рассматривать судья ереванского суда общей юрисдикции Мнацакан Мартиросян. Немногим ранее в суд пришел адвокат Тонояна Сергей Ованнисян. Последний, однако, не сообщил какие-либо подробности о предъявленном его доверителю обвинении. Адвокат лишь сказал, что Тоноян не признает предъявленное ему обвинение.
Отметим, что во дворе суда находились депутаты парламентской фракции “Мой шаг” Вилен Габриелян и Кристине Погосян. Габриелян сказал журналистам, что пришел поддержать Тонояна, так как верит в его виновность.
Ранее Служба национальной безопасности распространила сообщение о том, что бывший министр обороны Давид Тоноян и руководитель организации-поставщика Давид Галстян обвиняются в хищении денег в особо крупном размере - 2,277,323,840 драмов РА, подлогах и совершении общественно опасных деяний. Со вчерашнего дня Тоноян и Галстян находятся под арестом. Следователи уже предъявили им обвинение и обратились в суд с ходатайством об их аресте.