Դավիթ Տոնոյանը կալանավորվեց
Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանը կալանավորվեց: Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը` նախագահությամբ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի, քիչ առաջ բավարարեց նախկին նախարարին երկու ամսով կալանավորելու վերաբերյալ ԱԱԾ-ի միջնորդությունը:
Նշենք, որ Տոնոյանին կալանավորելու միջնորդության քննությունը նշանակված էր այսօր՝ ժամը 17:00-ին, այսինքն՝ գործի քննությունը կարճ է տևել:
Հիշեցնենք, որ Տոնոյանը մեղադրվում է Պաշտպանության նախարարությանը ռազմամթերքի մատակարարման գործընթացում չարաշահում կատարելու առթիվ քննվող գործով:
ԱԱԾ-ի հաղորդագրության համաձայն՝ Դավիթ Տոնոյանը և Դավիթ Գալստյանը մեղադրվում են առանձնապես խոշոր չափերով՝ 2,277,323,840 ՀՀ դրամ գումար հափշտակելու և կեղծիքներ, հանրորեն վտանգավոր արարքներ կատարելու համար: Նրանք իրենց առաջադրված մեղադրանքը չեն ընդունում:

Давид Тоноян арестован
Экс-министр обороны Давид Тоноян взят под арест. Суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна удовлетворил ходатайство Службы национальной безопасности об аресте на два месяца бывшего главы оборонного ведомства. Напомним, что Тоноян обвиняется по делу о злоупотреблениях, допущенных в процессе поставок боеприпасов Министерству обороны РА.
Согласно сообщению Службы национальной безпасности, Давиду Тонояну и руководителю организации-поставщика Давиду Галстяну предъявлено обвинение в хищении денег в особо крупном размере - 2,277,323,840 драмов, совершении подлогов и общественно опасных деяний. Д.Тоноян и Д.Галстян не признают предъявленное им обвинение.