Կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 22 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 5-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 266 208, որոնցից 245 376-ն` առողջացած, 5419-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14 193 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 761 967 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 6904 թեստավորում: Առողջացել է 534 մարդ, գրանցվել՝ մահվան 22 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1220 է:

891 новый случай Covid-19. Умерли 22 человека
По состоянию на 11:00 5 октября выявлен 891 новый случай Covid-19. Общее число инфицированных достигло 266.208, число выздоровевших – 245.376, число смертей – 5419. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 14.193 пациента. Всего проведено 1.761.967 тестирований, в суточном разрезе – 6904 тестирования. За минувшие сутки выздоровели 534 человека, умерли – 22.
Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1220.