Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1309 նոր դեպք, մահացել է 30 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 268 672 դեպք, որոնցից 246 259-ն` առողջացած, 5466-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15 722 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ՝ կատարվել է 1 780 512 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 9598 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1309 նոր դեպք:
Կա 502 առողջացած, 26 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1225 է:

COVID-19: за сутки выявлено 1309 новых вирусоносителей, умерли 30 человек
По состоянию на 11:00 7 октября общее число случаев коронавирусного заболевания достигло 268.672, число выздоровевших – 246.259, число смертей – 5466. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 15.722 пациентов. Всего проведено 1.780.512 тестирований, за минувшие сутки – 9598. Выявлено 1309 новых инфицированных.
Накануне из больниц выписались 502 больных коронавирусом, умерли – 26 человек. Вчера скончались еще 4 пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1225.