ՊՆ-ն հաստատում է. հրազենային վնասվածքներից 3 զինծառայող է մահացել
27.04.2012թ., ժամը 04:15-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հաղորդում է ստացվելոր Տավուշի մարզի Այգեպար-Մովսես գյուղերի միջև ընկած ճանապարահատվածում ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայողներից մեկին պատկանող «ՎԱԶ 2107» մակնիշի ավտոմեքենայով երթևեկելիս հրազենային մարմնական վնասվածքներ են ստացել վարորդը և ևս երկու պայմանագրային զինծառայողներ:
Ձեռնարկված միջոցառումներով վերջիններիս կյանքը փրկել հնարավոր չի եղել՝ երկու պայմանագրային զինծառայողներ մահացել են Բերդի զինհոսպիտալ տեղափոխելու ճանապարհին, իսկ մեկը՝ Բերդի զինհոսպիտալում:
Դեպքի վայրի զննության ժամանակ բազմաթիվ հրազենային հետքեր են հայտնաբերվել նաև վերը նշված ավտոմեքենայի վրա:
ՊՆ-ն հայտնում է, որ փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քր. օր-ի 104 հոդվածի 2–րդ մասի 1-ին և 6-րդ կետերով հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն:

МО РА подтверждает: от огнестрельных ранений скончались трое военнослужащих
В 04:15 27 апреля в следственный отдел шестого гарнизона следственной службы Министерства обороны РА поступило сообщение о том, что на дороге Айгепар-Мовсес Тавушской области Армении расстреляна машина “ВАЗ-2107”, принадлежащая одному из контрактных служащих N-ской части. В результате обстрела водитель и два пассажира получили огнестрельные ранения.
Несмотря на предпринятые действия, спасти жизни военнослужащих не удалось: двое скончались по дороге в госпиталь Берда, один в госпитале. При осмотре места происшествия на машине было обнаружено множество следов от пуль.
По факту происшедшего возбуждено уголовное дело по пп.1 и 6 ч.2 ст.104 УК РА. Ведется следствие. Об этом сообщает пресс-служба МО РА.