Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 903 նոր դեպք, մահացել է 43 անձ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 903 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 273 860, որոնցից 250 055-ն` առողջացած, 5618-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16 959 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 818 603 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 7472 թեստավորում: 897 անձ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 43 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1228 է:

Выявлены 903 новых случая Covid-19. Умерли 43 человека
По состоянию на 11:00 12 октября выявлены 903 новых случая Covid-19. Общее число инфицированных достигло 273 860, число выздоровевших – 250.055, число смертей – 5618. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 16.959 пациентов. Всего проведено 1.818.603 тестирования, в суточном разрезе – 6904 тестирования. За минувшие сутки выздоровели 534 человека, умерли – 43.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1228.