Կորոնավիրուսային հիվանդության 1765 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 38 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ հոկտեմբերի 15-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1765 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 278 431 դեպք, որոնցից 252 211-ն` առողջացած, 5713-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19 275 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 855 238 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 15 616 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 881 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 38 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1232 է:

1765 новых случаев Covid-19. Умерли 38 человек
По состоянию на 11:00 15 октября выявлено 1765 новых случаев Covid-19. Общее число заболевших достигло 278 431, число выздоровевших – 252 211, число смертей – 5713. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 19 275 пациентов. Всего проведено 1 855 238 тестирований, накануне – 15 616.
За минувшие сутки из больниц выписался 881 преодолевший коронавирус пациент, умерли 38 человек.
Накануне скончалися еще один пациент с коронавирусным заболеванием, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1232.