Գեղամ Մանուկյանին ուժով հեռացրին ԱԺ ամբիոնից (տեսանյութ)
Ընդդիմադիր պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի ելույթի ժամանակ միջադեպ գրանցվեց: Նա ելույթ ունեցավ իշխանական պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանից հետո և ասաց, որ Արցախը ուրացողը դավաճան է: Նիստը վարող, ԱԺ նախագահին փոխարինող Ռուբեն Ռուբինյանը հորդորեց պահպանել էթիկայի կանոնները:
«Դուք էստեղ ինչ-որ մեկին մեղադրում էիք դավաճանության մեջ, անուն տվեք»,- ասաց Ռուբինյանը:
«Ես բառացի կբերեմ Վիգեն Խաչատրյանի խոսքը»,- ասաց Գեղամ Մանուկյանը: Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Վիգեն Խաչատրյանը հանրային քննարկման ընթացքում ասել է․ «Վտանգավոր թեզ է, թե Հայաստանն առանց Արցախի ապագա չունի»։
«Այսինքն Վիգեն Խաչատրյանին դավաճան եք համարում: Անջատեք Գեղամ Մանուկյանի խոսափողը, նստեք, զբաղեցրեք Ձեր տեղը»,- արձագանքեց Ռուբինյանը:
Սակայն Գեղամ Մանուկյանը չէր հեռանում ամբիոնից, շարունակում էր խոսել անջատված խոսափողով: Այնուհետև Ռուբինյանը հանձնարարեց անվտանգության աշխատակիցներին Գեղամ Մանուկյանին հեռացնել ամբիոնի մոտից:
Ինչից հետո անվտանգությունը Մանուկյանին հեռացրեց նիստերի դահլիճից, ապա Ռուբինյանը ընդմիջում հայտարարեց: Ընդմիջման ընթացքում պատգամավորների մի մասը շարունակում էր մնալ նիստերի դահլիճում, այդ ժամանակ էլ ընդդիմությունն ու իշխանությունը սկսեցին միմյանց մեղադրել դավաճանության մեջ և վիրավորել մեկմեկու:

Гегама Манукяна силой увели с трибуны НС (видео)
Во время выступления сегодня в парламенте оппозиционного депутата Гегама Манукяна произошел инцидент. Манукян, который подошел к трибуне после члена властной фракции “Гражданский договор” Вигена Хачатряна, заявил, что “отречение от Арцаха – предательство”. Председательствующий на заседании вице-спикер НС Рубен Рубинян призвал депутата соблюдать этические нормы.
“Вы тут кого-то обвинили в предательстве. Назовите имя”,- потребовал Рубинян. “Я дословно приведу слова Вигена Хачатряна”,- ответил Г.Манукян.
“То есть Вы считаете Вигена Хачатряна предателем. Отключите микрофон Гегама Манукяна. Садитесь, займите свое место”,- обратился к оппозиционеру Р. Рубинян.
Манукян, однако, не покинул трибуну и продолжал говорить без микрофона.
Тогда вице-спикер поручил сотрудникам службы безопасности увести депутата с трибуны. В результате тот был удален из зала заседаний, а председательствующий объявил перерыв, во время которого оставшиеся в зале представители оппозиции и власти начали оскорблять и обвинять друг друга друга в предательстве.