Նորաբակի ուղղությամբ ադրբեջանցիների կրակոցներից զոհվել է ժամկետային զինծառայող Սուրեն Յուրիկի Սաֆարյանը
Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 18։10-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի, մասնավորապես՝ Գեղարքունիքի մարզի Նորաբակ գյուղի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Սուրեն Յուրիկի Սաֆարյանը (ծնվ. 2002թ.)։ Այս մասին հաղորդում է Պաշտպանության նախարարությունը։
«Պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Սուրեն Սաֆարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

От выстрела азербайджанцев погиб срочный военнослужащий Сурен Сафарян
22 ноября около 18։10 подразделения вооруженных сил Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра открыли огонь в направлении армянских позиций, дислоцированных на армяно-азербайджанской границе, в частности на участке села Норабак, вследствие чего смертельное огнестрельное ранение получил срочный военнослужащий N-ской военной части Министерства обороны РА, рядовой Сурен Юрикович Сафарян (2002 г.р.). Об этом сообщает МО РА.
“Министерство обороны разделяет горечь тяжелой утраты и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Сурена Сафаряна”,- говорится в сообщении МО.