Լեհաստանը 201 640 դեղաչափ պատվաստանյութ է տրամադրել Հայաստանին
Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը Հայաստանի առողջապահության նախարարությանն է նվիրաբերել COVID-19-ի դեմ 201 հազար 640 դեղաչափ «ԱստրաԶենեկա» պատվաստանյութ:
Առողջապահության նախարարության փոխանցմամբ, Հայաստանում Լեհաստանի դեսպան Պավել Չեպլակն այսօր առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանին է հանձնել պատվաստանյութի խմբաքանակը:
Հայաստանում COVID-19-ի դեմ ներկայում առկա են «Գամ-Կովիդ-Վակ» («Սպուտնիկ-Վի»), «Կորոնավակ» (միայն 2-րդ դեղաչափի համար), «ԱստրաԶենեկա» («Վաքսզևրիա»), «Սինոֆարմ» և «Մոդեռնա» («Սպայկվաքս») պատվաստանյութերը:

Польша передала в дар Армении 201.640 доз вакцины “АстраЗенека”
Министерство иностранных дел Польши передало в дар Министерству здравоохранения Армении 201.640 доз вакцины “АстраЗенека” для борьбы с COVID-19.
По сообщению Минздрава, первую партию препарата посол Польши в Армении Павел Чеплак передал сегодня первому заместителю министра здравоохранения Лене Нанушян.
В настоящее в Армении используются несколько антиковидных вакцин: “Гам-Ковид-Вак” (“Спутник V”), “Коронавак” (только для получения второй дозы), “АстраЗенека” (“Ваксзеврия”), “Синофарм” и “Модерна” (“Спайквакс”).