«Հիացած եմ․ Զինվորի տունն աննախադեպ կառույց է». Եվրոպական Միության դեսպան Անդրեա Վիկտորին
Զինվորի տուն էր այցելել Հայաստանում Եվրոպական Միության դեսպան Անդրեա Վիկտորինը: Այս մասին հայտնում է ԵՊԲՀ-ը։
«Բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանն ու Զինվորի տան տնօրեն Հայկուհի Մինասյանը ԵՄ դեսպանին ծանոթացրին տղաների բուժման, վերականգնման պայմաններին, ներկայացրին, թե սոցիալական, կրթական ու մշակութային ինչ ծրագրեր են այստեղ իրականացվում:
Անդրեա Վիկտորինը պատահաբար ներկա գտնվեց նաև Զինվորի տանն անցկացվող կինոդասընթացներից մեկին:  Իսկ երբ տիկին դեսպանին ցուցադրվեցին պրոթեզավորված ոտքերով և անվասայլակներով տղաների պարերը, նա խոստովանեց, որ շատ տպավորված է այն ամենով, ինչ արվում է Զինվորի տանը:
Տիկին դեսպանն առաջարկեց հետագայում քննարկել մասնագիտական վերապատրաստումների և այլ՝ համատեղ ծրագրեր»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

EU Delegation Head Impressed with Yerevan's Rehab Center for Wounded Soldiers
Head of the European Union’s Delegation to Armenia, Ambassador Andrea Victorin, today visited Yerevan’s Soldier’s Home rehabilitation center.
Yerevan State Medical University (YSMU) Rector Armen Muradyan and Director of the Soldier's House Haykuhi Minasyan gave Victorin a tour of the center, its treatment and rehabilitation units, and described the social, educational and cultural programs held there.
Victorin, according to a YSMU statement, was highly impressed when soldiers with prosthetic legs and in wheelchairs performed a dance for her.
The YSMU statement says that Victorin suggested discussing other joint training programs in the future.