Ադրբեջանցիները բռնություն են գործադրել ու սպանել Արցախի Հանրապետության քաղաքացուն
Երեկ՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինվորականները մուտք են գործել ԱՀ Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքի հարևանությամբ տեղակայված չեզոք գոտի և բռնություն գործադրել նույն քաղաքի բնակիչ, ԱՀ քաղաքացի, անասնապահությամբ զբաղվող, 1956թ. ծնված Սեյրան Սարգսյանի նկատմամբ, որից հետո նրան տեղափոխել են ադրբեջանական հենակետ, որտեղ Ս. Սարգսյանին դիտավորությամբ ապօրինաբար կյանքից զրկել են։ Այս մասին երեկ հայտնել է ԱՀ ԱԱԾ-ն։
Արցախյան կողմում տեղադրված տեսախցիկներն արձանագրել են դեպքի հանգամանքներն ու արբեջանցիների հանցավոր գործողությունները։

Азербайджанцы похитили и убили гражданина Республики Арцах
3 декабря около 13։00 азербайджанские военные вошли в нейтральную зону, граничащую с административной территорией города Чартар Мартунинского района Республики Арцах, где применили насилие к пасшему скот жителю города Сейрану Саргсяну (1956 г.р.), после чего доставили его на азербайджанский опорный пункт и умышленно и незаконно лишили жизни. Об этом вчера сообщила Служба национальной безопасности РА.
Установленные на арцахской стороне камеры видеонаблюдения зафиксировали обстоятельства произошедшего и преступные действия азербайджанцев.
Правоохранительные органы Республики Арцах осуществляют уголовно-процессуальные мероприятия по данному факту.