Հայկական նամականիշը՝ աշխարհի լավագույն տասնյակի մեջ
2011 թ.-ին Վիեննայում ընտրվել են 2009 թ. թողարկված աշխարհի ամենագեղեցիկ նամականիշերը: Ընտրությունը կատարել է Ավստրիայի նամականիշերի ցուցահանդեսի (WIPA) կազմակերպչական հանձնաժողովը, որի կազմում եղել են Փոստի խորհրդի նախագահը, տեղական նամականիշերի դիզայներներ, փոստի ներկայացուցիչներ, տպագրիչներ և մամուլի ներկայացուցիչներ:
2009 թ. աշխարհի լավագույն տասը նամականիշերից մեկը ճանաչվեցլ է Սուրբ ծննդյան տոնի կապակցությամբ Հայաստանի կողմից թողարկված գեղաթերթիկը: Այն պատկերում էր Թորոս Ռոսլինի «Քրիստոսի ծնունդը» մանրանկարը: Գեղաթերթիկի հեղինակը Ստեփան Ազարյանն է:
Հայաստանից բացի մրցույթում հաղթող են ճանաչվել Ֆինլանդիան, Լիխտենշտեյնը, Չեխիան, Խորվաթիան, Բուլղարիան, Շվեդիան, Սլովակիան, Մակաոն եւ Ավստրալիան: Այս մասին հայտնում են «Հայփոստ» ՓԲԸ մամուլի եվ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

Армянская марка в десятке лучших марок мира
В  2011 г. в Вене были выбраны самые красивые марки мира, выпущенные в 2009 г. Выбор сделала оргкомиссия Выставки марок Австрии (WIPA), в составе которой были председатель Почтового совета, местные дизайнеры марок, представители почты, издатели и журналисты.
В число десяти лучших марок мира 2009 г. вошла также армянская марка с изображением миниатюры Тороса Рослина "Рождение Христа". Автор марки Степан Азарян.
Кроме Армении победителями признаны также Финляндия, Лихтенштейн, Чехия, Хорватия, Болгария, Швеция, Словакия, Маккао и Австралия.