Հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ փոխհրաձգություն է
Դեկտեմբերի 10-ին, ժամը 12։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հարձակում են գործել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի վրա։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Ըստ ՊՆ հաղորդագրության՝ հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը, կրելով մարդկային կորուստներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր։ Այս պահին փոխհրաձգությունը շարունակվում է։
Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ պարբերաբար հանդես կգա իրադրության վերաբերյալ հաղորդագրություններով։

Армянская сторона отбила атаку азербайджанцев на восточном направлении армяно-азербайджанской границы
10 декабря около 12։00 подразделения вооруженных сил Азербайджана предприняли атаку на армянские боевые позиции, дислоцированные на восточном направлении армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
В результате ответных действий армянской стороны противник, понеся потери в живой силе, был отброшен на исходные позиции. В эти минуты перестрелка продолжается, говорится в сообщении.