Հայտնաբերվել է շարքային Վահան Վաչագանի Բաբայանի մարմինը` մահացու հրազենային վիրավորումով. ՊՆ
Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ հունվարի 11-ին հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական ստորաբաժանումների իրականացրած սադրանքից հետո սկսված ինտենսիվ փոխհրաձգության գոտում, նույն օրը` կեսգիշերին, հայտնաբերվել է ՀՀ ԶՈւ զինծառայող` շարքային Վահան Վաչագանի Բաբայանի (ծնվ. 2003թ.) մարմինը` մահացու հրազենային վիրավորումով:
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Վիրավոր երկու զինծառայողների վիճակը կայուն է, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- նշված է նախարարության տարածած հաղորդագրությունում:

В результате азербайджанской провокации погиб армянский военнослужащий
В результате провокации азербайджанских подразделений, организованной 11 января на восточном направлении армяно-азербайджанской границы, в полночь в зоне интенсивной перестрелки было обнаружено тело военнослужащего вооруженных сил Армении Ваана Вачагановича Бабаяна (2003 г.р.) со смертельным огнестрельным ранением.
“Министерство обороны Республики Армения разделяет горечь тяжелой утраты и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам погибшего военнослужащего.
Состояние двух раненых военнослужащих стабильное, их жизни опасность не угрожает”,- говорится в сообщении МО РА.