«Ոչ մի նորակոչիկ՝ սահմանին». բողոքի ակցիա Կառավարության մոտ (լուսանկարներ)
Կառավարության դիմաց այսօր՝ հունվարի 13-ին, մի խումբ քաղաքացիներ բողոքի ակցիա էին անում՝ ընդդեմ «խաղաղության դարաշրջանում» շարունակվող մարդկային կորուստների, ինչպես նշված էր նախաձեռնության ֆեյսբուքյան միջոցառման տեքստում։
Կազմակերպիչներից Իզաբելլա Սարգսյանը ֆեյսբուք իր էջով հրավիրել էր քաղաքացիներին հանրային ակցիայի․ գաղափարը ծագել էր, երբ օրերս հայտնի դարձավ ևս երեք զոհի մասին։
Մասնակիցները տարբեր պաստառներով էին․ «Ոչ մի նորակոչիկ՝ սահմանին», «Կանայք՝ այս մսաղացը սարքողների դեմ», «ՀԱՊԿ-ը միայն Ղազախստանի համար չէ», «Դադարեցրե՛ք մսաղացը», «ՀՀ-ում մարդը բարձրագույն արժեք է․ Սահմանադրություն», «Կառավարությունը պարտավոր է ապահովելու մարդու կյանքի իրավունքը», «Լուծեք մեր պաշտպանության հարցը կամ հեռացեք», «Մարդիկ ծնվում են ապրելու համար», «Մայրերը սպասում են որդիներին», «Դադարեցրեք երեխեքի սպանդը» և այլն։

“Ни одного новобранца на границе”: акция протеста перед зданием правительства (фото)
Группа граждан провела сегодня перед зданием правительства акцию протеста против непрекращающихся человеческих потерь в “эпоху мира”, как было сказано в тексте, размещенном на странице инициативы в социальной сети Facebook.
Одна из организаторов акции, Изабелла Саргсян, на своей фейсбуковской странице призвала граждан принять участие в общественной акции, идея проведения которой возникла после гибели на днях трех армянских военнослужащих.
Участники пикета держали плакаты с надписями: “Ни одного новобранца на границе”, “Женщины против организаторов этой мясорубки”, “ОДКБ не только для Казахстана”, “Прекратите мясорубку!”, “В Республике Армения человек является высшей ценностью – Конституция”, “Правительство обязано обеспечить право человека на жизнь”, “Решите вопрос нашей защиты или уходите”, “Люди рождаются, чтобы жить”, “Матери ждут своих сыновей”, “Прекратите бойню детей!” и т.д.