Կոնֆլիկտային իրավիճակ 12/37 ընտրատեղամասում (վիդեո)
Շենգավիթի12/34 ընտրատեղամասում Անահիտ Բախշյանի վստահված անձ Անդրանիկ Հարությունյանը նկատել է, որ ընտրատարածքում Մարինե Հակոբյան անունով կինը իրեն ոչ միայն տարօրինակ է դրսևորել, այլև տարածքում շրջել է ցուցակներով` պարբերաբար զրույցի բռնվելով ընտրատեղամասի մոտ գտնվող մի խումբ մարդկանց հետ: Այնուհետև, նա կոնֆլիկտ է սարքել ընտրատեղամասում, անգամ հայհոյել է: Մարինեն պարբերաբար մտնում է ընտրատեղամաս և հետաքրքրվում ընտրողների թվով:
Անդրանիկը կոնֆլիկտ է ունեցել Մարինեի հետ, որից հետո վերջինս դիմել է անհայտ մարդկանց` գանգատվելով Ա.Հարությունյանից: Անահիտ Բախշյանը դեպքի առիթով զանգահարել է հանձնաժողովի նախագահ Սուսաննա Սարգսյանին և նշել, որ եթե այդ կինը դուրս չհրավիրվի ընտրատեղամասից, ապա նա կդիմի դատախազություն: Իսկ հանձնաժողովի նախագահը նշում է, թե ընտրատեղամասում, բացի կնիքների դեպքերից, այլ արձանագրություններ և խախտումներ չեն եղել:
Ընտրատարածքում հավաքվել էին նաև իրավապահ մարմինների մի խումբ ներկայացուցիչներ: Նրանք նշեցին, որ իրենց հրահանգված է լինել այդտեղ, սակայն թե իրենք ովքեր են և ով է տվել հրահանգը, հրաժարվեցին պատասխանելուց:

Конфликтная ситуация на избирательном участке 12/37 (видео)
На избирательном участке 12/37 доверенное лицо кандидата в депутаты Анаит Бахшян Андраник Арутюнян заметил, что женщина по имени Марине Акопян ведет себя странно, в частности, расхаживает по участку со списками избирателей и периодически вступает в беседу с находящейся там группой людей. Затем она устроила конфликт, стала ругаться. М.Акопян регулярно заходила на избирательный участок и интересовалась числом проголосовавших избирателей.
Между Андраником Арутюняном и Марине Акопян вспыхнул конфликт, после которого последняя обратилась к неизвестным лицам с жалобой на Арутюняна. В связи с этим Анаит Бахшян позвонила председателю избиркома Сусанне Саркисян и заявила, что если эта женщина не будет выведена с избирательного участка, то она обратится в прокуратуру. Между тем председатель избирательной комиссии уверяет, что никаких нарушений или составленных протоколов, помимо случаев с печатями, у них не было.
На избирательном участке находилась также группа представителей правоохранительных органов. Они отметили, что получили распоряжение находиться здесь, но не сказали, кто отдал это распоряжение.