Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների երկրորդ հանդիպումը
Այսօր՝ փետրվարի 24-ին, Վիեննայում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերություների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչներ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի և դեսպան Սերդար Քըլըչի հանդիպումը: Տեղեկացնում է ԱԳՆ-ի պաշտոնական կայքը։
«Հատուկ ներկայացուցիչները վերահաստատել են, որ բանակցությունների վերջնական նպատակը Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև լիարժեք կարգավորումն է, ինչպես պայմանավորվել էին Մոսկվայում իրենց առաջին հանդիպման ընթացքում:
Նրանք մտքեր են փոխանակել այդ կապակցությամբ համատեղ հնարավոր կոնկրետ քայլեր ձեռնարկելու շուրջ և վերահաստատել իրենց համաձայնությունը՝ գործընթացը շարունակելու առանց նախապայմանների»,- նշված է կայքում:

The special representatives of Armenia and Turkey met today in Vienna for talks designed to normalize relations between the two countries.
Ruben Rubinyan and Serdat Kılıç, according to a statement released by Armenia’s Foreign Ministry, confirmed that the goal of the negotiations is to achieve full normalization between Armenia and Turkey, as agreed during their first meeting in Moscow.
They discussed specific steps that can be mutually undertaken to that end and reiterated their agreement to continue the process without preconditions.