Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը
Արցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնում է, որ մարտի 24-ին, ժամը 16:00-ի դրությամբ, Ադրբեջանի զինված ուժերն Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի ուղղությամբ խախտել են շփման գիծը:
«Պաշտպանության բանակի և Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները փորձում են բանակցությունների միջոցով կասեցնել հակառակորդի հետագա առաջխաղացումը և նրանց վերադարձնել ելման դիրքեր: Հայտնում ենք, որ անվտանգության նկատառումներից ելնելով այս պահին տարհանվել են Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքի կանայք և երեխաները: Հորդորում ենք բնակչությանը պահպանել հանգստություն, շփման գծի մյուս բոլոր հատվածներում իրավիճակն այս պահին կայուն է»,- նշված է գրառման մեջ:

ВС Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района
По сообщению Информационного штаба Арцаха, по положению на 16:00 24 марта вооруженные силы Азербайджана нарушили линию соприкосновения в направлении села Парух Аскеранского района.
“Представители Армии обороны и размещенного в Республике Арцах российского миротворческого контингента пытаются путем переговоров пресечь дальнейшее продвижение противника и вернуть его на исходные позиции.
Исходя из соображений безопасности женщины и дети эвакуированы из общины Храморт Аскеранского района. Призываем население сохранять спокойствие. Ситуация на остальных участках линии соприкосновения на данный момент стабильная”,- говорится в сообщении.