Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ զբաղեցրած դիրքերում․ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է
Մարտի 25-ի լույս 26-ի գիշերը և առավոտյան ժամը 9:00-ի դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում՝ նաև արևելյան սահմանագոտում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել: Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության բանակը։
«Ադրբեջանական կողմը շարունակում է մնալ մարտի 24-ին զբաղեցրած դիրքերում: Բանակցությունները նրանց ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են:
Մարտի 25-ի ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայողներից երկուսի վիճակը շարունակում է ծայրահեղ ծանր մնալ, մեկ զինծառայողի վիճակը միջին ծանրության է, ևս տասներկուսինը` բավարար»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում։

Азербайджанцы остаются на занятых позициях: ситуация относительно стабильная
В ночь с 25 на 26 марта и по положению на 9:00 утра оперативно-тактическая ситуация по всей протяженности линии соприкосновения, в том числе на восточном участке границы, была относительно стабильной, существенные нарушения режима прекращения огня не зафиксированы. Об этом сообщает Армия обороны.
“Азербайджанская сторона остается на позициях, занятых 24 марта. Переговоры вокруг их возвращения на исходные позиции продолжаются.
Состояние двух военнослужащих, получивших ранения в результате азербайджанской провокации 25 марта, остается крайне тяжелым, состояние одного военнослужащего средней тяжести, состояние 12 военнослужащих удовлетворительное”,- говорится в сообщении АО.