Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքին Նոր տարվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքին ասորական Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի առթիվ: Այս մասին հաղորդում է նախագահականի մամուլի ծառայությունը։
Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Բնության զարթոնքը մարմնավորող այս գեղեցիկ տոնն ասորիների համար թող նշանավորվի շարունակական ձեռքբերումներով և նորանոր հաջողություններով:
Հայ և ասորի ժողովուրդների բարեկամության հիմքում պատմամշակութային սերտ առնչություններն են, որոնք սկիզբ են առնում դեռևս հնագույն ժամանակներից:
Դարերի ընթացքում մենք կողք կողքի ապրել, կառուցել և արարել ենք՝ մեկ բռունցք դարձած սատարելով միմյանց ճակատագրական պահերին:
Հայաստանի ասորական համայնքն այսօր էլ առավելագույնս ընդգրկված է Հայաստանի կյանքի բոլոր ոլորտներում՝ պահպանելով իր ազգային նկարագիրն ու ավանդույթները»:

Armenian President Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to the Assyrian community of Armenia to mark the Assyrian New Year, Kha b 'Nisan.
"Let this beautiful holiday, which embodies the awakening of nature, be marked for the Assyrians by continuous achievements and new successes,” the message reads.
Khachaturyan noted that Armenian-Assyrian friendship is based on centuries-old historical and cultural ties.
"Today, the Assyrian community of Armenia is greatly involved in all spheres of life in Armenia, preserving its national image and traditions."