Պաշտպանելով Արցախը՝ պաշտպանենք Հայաստանը․ հանրահավաք (լուսանկարներ)
Ազատության հրապարակում տեղի ունեցավ խորհրդարանական ընդդիմության՝ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների նախաձեռնած հանրահավաքը՝ «Պաշտպանելով Արցախը՝ պաշտպանենք Հայաստանը» կարգախոսով։
Հավաքը կազմակերպվել էր Փաշինյան-Ալիեւ բանակցությունների նախօրեին. վաղը՝ ապրիլի 6-ին, Բրյուսելում կայանալու է երկու երկրների առաջնորդների հանդիպումը՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ։
Հանրահավաքն ավարտվեց Ֆրանսիայի հրապարակում, որտեղ կազմակերպիչները Արցախի դրոշը տեղադրեցին Ռոդենի «Ժյուլ Բաստիեն Լեպաժ» քանդակի մոտ։

“Защитив Арцах, защитим Армению”: в Ереване прошел митинг оппозиции (фото)
5 апреля оппозиционные парламентские фракции “Айастан” и “Честь имею” созвали на площади Свободы в Ереване митинг под девизом “Защитив Арцах, защитим Армению”.
Митинг был организован накануне переговоров Пашинян-Алиев. Как известно, при посредничестве председатела Европейского совета Шарля Мишеля 6 апреля в Брюсселе состоится встреча лидеров двух стран.
Митинг завершился на площади Франции, где организаторы установили рядом со статуей Жюля Бастьен-Лепажа, выполненной Огюстом Роденом, флаг Республики Арцах.