Հավաքի մասնակիցներն այսօր մտադիր են զավթել ԱԺ շենքը. ԱԱԾ
Ազգային անվտանգության ծառայությունը հավաստի օպերատիվ տվյալներ է ստացել, որ Երևան քաղաքում անցկացվող հավաքի կազմակերպիչները մտադրված են այսօր անցկացվող ԱԺ հերթական նստաշրջանի ընթացքում սադրանքների միջոցով հրահրել հակաօրինական գործողություններ և դրդել հավաքի մասնակիցներին զավթել ԱԺ շենքը և հարկադրել կատարելու որևէ գործողություն՝ այդ կերպ ապակայունացնել երկրի ներքին անվտանգությունը, խաթարել հասարակական կարգն ու անվտանգությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԱԾ մամուլի ծառայությունը:
«Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստորեն նախազգուշացնում է հավաքի կազմակերպիչներին և դրանց մասնակիցներին՝ ձեռնպահ մնալ հակաօրինական գործողություններ կատարելուց՝ հակառակ պարագայում կատարվածի ողջ պատասխանատվությունը կրելու են դրանց կազմակերպիչները:
Ծառայությունը կոչ է անում բոլոր օրինապաշտ քաղաքացիներին տուրք չտալ սադրանքներին, զերծ մնալ հակաօրինական քայլեր կատարելուց, չտրվել սադրանքներին՝ հակառակ պայմաններում հավասարապես կիսելու են քրեական պատասխանատվության ողջ բեռը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ ոստիկանությունը խորհրդարանի բակում լուսաձայնային նռնակներ էր տեղադրում այսօր առավոտյան:

Участники собрания намерены захватить сегодня здание парламента – СНБ
В Службу национальной безопасности поступили достоверные сведения о том, что организаторы собрания в Ереване намерены в ходе предстоящего сегодня очередного заседания Национального Собрания путем провокаций осуществить противозаконные действия и подтолкнуть участников собрания к захвату здания Национального Собрания, заставив выполнить то или иное действие и тем самым дестабилизировать внутреннюю безопасность страны, нарушить общественный порядок и безопасность. Об этом говорится в сообщении пресс-службы СНБ.
“Служба национальной безопасности строжайшим образом предупреждает организаторов и участников собрания воздержаться от противозаконных действий, в противном случае всю ответственность за произошедшее будут нести их организаторы.
СНБ призывает всех законопослушных граждан не поддаваться на провокации, воздерживаться от совершения противозаконных шагов, в противном случае они в равной мере разделят всю тяжесть уголовной ответственности”,- подчеркивается в сообщении СНБ.