Աննա Վարդապետյանը ՔՊ-ականների հետ դռնփակ հանդիպման է
Արդարադատության նախկին փոխնախարար, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օգնական Աննա Վարդապետյանը խորհրդարանում է. նա հանդիպման է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների հետ:
Ըստ մամուլի հրապարակումների՝ իշխանություն մտադիր է Վարդապետյանին առաջադրել՝ որպես գլխավոր դատախազի թեկնածու: Մինչ հանդիպումը Վարդապետյանը հրաժարվեց որևէ հարցի պատասխանել՝ ասելով, որ կխոսի հանդիպումից հետո: Հանդիպումը դռնփակ է:
Հիշեցնենք, որ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է այս տարվա սեպտեմբերին:
Վարդապետյանի անունը կապվում էր հայտնի տեսանյութի հետ, որի համաձայն՝ Աննա Վարդապետյան օգտատերը ցուցում էր տվել դատավորին, թե ինչ մեղադրանք առաջադրեն ՀՖՖ նախկին նախագահ, նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանին:

Анна Вардапетян прибыла на закрытую встречу с депутатами фракции "Гражданский договор"
Бывший заместитель министра юстиции, ныне помощник премьер-министра Никола Пашиняна Анна Вардапетян прибыла в парламент, где примет участие в закрытой встрече с депутатами властной фракции “Гражданский договор”.
Согласно публикациям в прессе, власть намерена выдвинуть А.Вардапетян на должность генпрокурора РА. От общения с журналистами помощник главы правительства отказалась, пообещав ответить на вопросы по завершении встречи.
Напомним, что в сентябре этого года истекает срок пребывания Артура Давтяна в должности генпрокурора РА.
Имя А.Вардапетян связывают с нашумевшим видео, в котором пользователь Анна Вардапетян дает судье указание о том, какое обвинение предъявить бывшему председателю Федерации футбола Армении, бывшему депутату Национального Собрания Рубену Айрапетяну.