Նիդերլանդների Հայ Դատի գրասենյակի ղեկավար Մասիս Աբրահամյանի մուտքը Հայաստան արգելվել է. Ռուբեն Մելիքյան
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուք իր էջում գրել է, որ «պերսոնա նոն գրատա» է հայտարարվել Նիդերլանդների Հայ Դատի գրասենյակի ղեկավար Մասիս Աբրահամյանը ևս։
«Նրա մուտքը Հայրենիք արգելված է, և այժմ պարոն Աբրահամյանը գտնվում է «Զվարթնոց» օդանավակայանի տրանզիտային հատվածում։
Պարոն Աբրահամյանին անձամբ եմ ճանաչում. նա մեծապես օգնել է Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատությանը 2016-2018 թվականներին, երբ այդ կառույցը ղեկավարում էի ես։
Պարոն Աբրահամյանն ինձ առաջարկել է ստանձնել իր շահերի պաշտպանությունը՝ նրա նկատմամբ դրսևորված այդ կամայականությունը վիճարկելու հարցում, և ես իհարկե ընդունել եմ այդ առաջարկը»,- գրել է Ռ. Մելիքյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր «Ժառանգություն» կուսակցությունը հայտարարություն էր տարածել կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանի մուտքը Արցախի Հանրապետության տարածք արգելելու մասին։

Masis Abrahamyan, who heads the Dutch Armenian Committee for Justice and Democracy - Hay Tad office in the Netherlands, has been banned from entering Armenia after being declared "persona non grata" by the Armenian government, this according to human rights lawyer Ruben Melikyan.
Melikyan, in a Facebook post today, writes that Abrahamyan is being held at the Zvartnots Airport’s transit section.
“I know Mr. Abrahamyan personally. He greatly helped the institution of the Human Rights Defender of Artsakh in 2016-2018, when I was the head of that institution,” writes Melikyan, who’s been hired to defend Abrahamyan.
The Dutch Armenian Committee for Justice and Democracy - Hay Tad is affiliated with the Armenian Revolutionary Federation (ARF).