Բրյուսելում կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի, Շառլ Միշելի և Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը
Օգոստոսի 31-ին Բրյուսելում, Եվրոպական միության խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ, տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Քննարկվել են գերիների ազատ արձակմանը և անհետ կորածների ճակատագրի պարզաբանմանը, սահմանազատմանը և սահմանային անվտանգությանը, տարածաշրջանային ապաշրջափակմանը, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին վերաբերող հարցեր:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել արտգործնախարարների մակարդակով շարունակել առարկայական բանակցությունները խաղաղության պայմանագրի նախագծի մշակման շուրջ: ԱԳ նախարարների հանդիպումը տեղի կունենա մեկ ամսվա ընթացքում:
Սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա Բրյուսելում՝ նոյեմբերին:

Armenian PM Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev met in Brussels today and discussed the release of POWs, border delimitation and opening transportation links in the South Caucasus.
At the meeting, mediated by European Council President Charles Michel, the two also discussed normalizing relations between Armenia and Azerbaijan, the Karabakh issue and steps to identify those still listed as missing following the 2020 Artskah war.
A statement issued by Pashinyan’s office, while short on details, says the two agreed to continue substantive negotiations at the level of foreign ministers on the drafting of the peace treaty. The meeting of the foreign ministers will take place within a month.
The next meeting of the Commission on Delimitation and Border Security will take place in Brussels in November.