Հակառակորդը չի դադարեցնում առաջխաղացման փորձերը․ ՊՆ
Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 08։00-ի դրությամբ, իրադրությունը հայ- ադրբեջանական սահմանին էական փոփոխություններ չի կրել։
Պաշտպանության նախարարության հաղորդմամբ, հակառակորդը շարունակում է Վարդենիսի, Սոթքի, Արտանիշի, Իշխանասարի, Գորիսի և Կապանի ուղղություններով կիրառել հրետանային միջոցներ, ականանետեր, ԱԹՍ-ներ և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ՝ թիրախավորելով թե՛ ռազմական, և թե՛ քաղաքացիական ենթակառուցվածքները։
Սահմանի որոշ հատվածներում դիրքային մարտերը նույնպես շարունակվում են, հակառակորդը չի դադարեցնում առաջխաղացման փորձերը։
«Ադրբեջանի կողմից իրականացված լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը ներկայացվել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված դեսպանությունների ռազմական կցորդներին և նշվել, որ տեղի ունեցածի և դրա հետագա զարգացումների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը»,- ասված է վաղ առավոտյան ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ։

Противник не прекращает попытки продвижения - МО РА
По состоянию на 08։00 13 сентября ситуация на армяно-азербайджанской границе не претерпела существенных изменений
Согласно сообщению министерства обороны, противник продолжает применять артиллерию, минометы, беспилотники и крупнокалиберное стрелковое оружие в направлении Вардениса, Сотка, Артаниша, Ишханасара, Гориса и Капана, обстреливая как военные, так и гражданские инфраструктуры.
Продолжаются также позиционные бои на некоторых участках границы. Противник не прекращает попытки продвижения.
“Ситуация, сложившаяся вследствие осуществляемой Азербайджаном широкомасштабной агрессии, была представлена военным атташе аккредитованных в Республике Армения посольств. Было отмечено, что всю ответственность за произошедшее и дальнейшее развитие событий несет военно-политическое руководство Азербайджана”,- говорится в распространенном рано утром сообщении МО.