«Ադրբեջանցիները մերկացրել ու մասնատել են կին զինծառայողին»․ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյան
Ադրբեջանցիները մասնատել են կին զինծառայողին, կտրել են ոտքերը, մատները, մերկացրել են։ Այս մասին ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններին հայտնեց ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը։
«Ձեր ուշադրությունն եմ հրավիրում Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումների, նրանց զինծառայողների վայրագությունների վրա, որոնք իրագործել են մեր մարտական դիրքերում, մեր զինծառայողների, անգամ՝ կին զինծառայողի նկատմամբ: Եվ այդ նկարները, տեսանյութը իմ հեռախոսում ունեմ, որը կարող եմ ցուցադրել: Այնտեղ կան այնպիսի վայրագություններ, որոնք մարդիկ կարող է չկարողանան դիտել: Ուզում եմ նաև նշել, որ ոչ մի պետության ռազմական ուժ, զորք, իրավունք չունի հակառակորդի նկատմամբ նման վայրագություններ ցուցաբերել, դա միջազգային մարդասիրական ուժի խախտում է։
Ես ցույց կտամ այդ տեսահոլովակը, որտեղ բառեր չեմ գտնում նկարագրելու, թե ինչպես են մասնատել կին զինծառայողին, կտրել են ոտքերը, մատները, մերկացրել են, և դա վայրագության վերջին աստիճանն է»,- նշեց Ասրյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններն այժմ Ջերմուկում են։ ԶՈՒ ԳՇ պետը նրանց է ներկայացնում Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը։

“Азербайджанцы раздели и расчленили женщину-военнослужающую” – начальник ГШ Эдвард Асрян
Азербайджанцы расчленили тело женщины-военнослужащей, отрезали ноги, пальцы, раздели ее. Об этом сообщил аккредитованным в Армении послам начальник Генштаба вооруженных сил РА Эдвард Асрян.
“Обращаю ваше внимание на зверства, совершенные подразделениями вооруженных сил Азербайджана и их военнослужащими на наших боевых позициях, в отношении наших военнослужащих, в том числе женщин. В моем телефоне есть эти фото и видео. Там изображены такие зверства, на которые люди не в состоянии смотреть. Хочу также отметить, что вооруженные силы, войска ни одного государства не имеют права применять в отношении противника подобные зверства, это нарушение международных гуманитарных норм.
Я покажу эти видео, которые просто невозможно описать словами: как расчленяли женщину-военнослужащую, отрезали ей ноги, пальцы, обнажили… Это последняя степень зверства”,- сказал Э.Асрян.
Отметим, что в настоящее время аккредитованные в РА послы находятся в Джермуке. Начальник ГШ ВС знакомит их с ситуацией, сложившейся в Армении вследствие азербайджанской агрессии.