44-օրյա պատերազմի քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքները կերկարաձգվեն ևս 6 ամսով
Ըստ նախագծի հիմնավորման՝ 2020 թ-ի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված Ազգային ժողովի քննիչ հանձնաժողովը տարբեր գերատեսչություններից պահանջել և ստացել է բազմաքանակ փաստաթղթեր, որոնց մանրամասն ուսումնասիրման համար պահանջվել է 6 ամիս։
«Հանձնաժողովի աշխատանքների հաջորդ փուլն իրականացնելու, փաստաթղթերի ուսումնասիրման աշխատանքներն ավարտին հասցնելու համար խիստ անհրաժեշտ է հանձնաժողովի գործունեության ժամկետը երկարացնել առնվազն 6 ամսով»- ասված է հիմնավորման մեջ։

НС продлит на шесть месяцев работу комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной арцахской войны
Национальное Собрание продлит на 6 месяцев работу временной комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной арцахской войны.
Согласно проекту решения, расследовательская парламентская комиссия по изучению обстоятельств военных действий, развязанных Азербайджаном 27 сентября 2020 года, затребовала и получила от различных ведомств многочисленные документы, на тщательное исследование которых потребовалось 6 месяцев.
“Для осуществления следующего этапа работ комиссии и завершения изучения документов крайне необходимо продлить работу комиссии еще как минимум на 6 месяцев”,- говорится в проекте решения.