Կուտականի ուղղությամբ ինտենսիվ փոխհրաձգություն չի արձանագրվել. ՊՆ
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանն այսօր առավոտյան ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ Գեղարքունիքի մարզի Կուտականի բնակիչները քիչ առաջ ահազանգել են, որ ադրբեջանական կողմը ժամը 9:00-ից հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացում տեղի հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
«Հետքը» կապ հաստատեց Կուտականի ղեկավար Մակիչ Թովմասյանի հետ, վերջինս նշեց, որ մեր հարցերին պատասխանել չի կարող և բոլոր հարցերով դիմենք Պաշտպանության նախարարություն։
ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում նշեց, որ այսօր ինտենսիվ փոխհրաձգություն չի արձանագրվել։ Զոհեր և վիրավորներ չկան, այս պահի դրությամբ հրաձգություն չկա։

Интенсивная перестрелка в направлении Кутакана не зафиксирована – МО
Председатель постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Национального Собрания Тагуи Товмасян сегодня утром написала в Фейсбуке, что немногим ранее жители села Кутакан Гегаркуникской области сообщили о том, что с 9:00 азербайджанская сторона ведет огонь из стрелкового оружия в направлении армянских позиций.
Hetq.am связался с руководителем Кутакана Макичем Товмасяном, который сказал, что не может ответить на наши вопросы и посоветовал обратиться в министерство обороны.
Пресс-секретарь МО Арам Торосян в беседе с Hetq.am отметил, что сегодня интенсивная перестрелка не зафиксирована. Жертв и раненых нет. В настоящее время стрельба не ведется.