Ադրբեջանցիները կրակել են Արցախի Հացի գյուղի դաշտում աշխատող քաղաքացու ուղղությամբ
Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 12:15-ին, Հացի գյուղի 43-ամյա բնակիչ Իգոր Աբրահամյանը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժին է դիմել և տեղեկացրել, որ Հացի գյուղի վարչական տարածքի «Կաղնուն տակ» կոչվող տեղամասում «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից կրակ է արձակվել իր ուղղությամբ։
«Հրադադարի ռեժիմի խախտման պատճառով աշխատանքները դադարեցվել է։ Վնասվել է տրակտորի անվաթևը և անվասկավառակը։ Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան։
Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժինը։ Նյութեր են նախապատրաստվում ռուսական խաղաղապահ զորակազմին ներկայացնելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Азербайджанцы стреляли в работавшего в поле жителя арцахского села Аци
18 ноября в отделение полиции Мартунинского района Арцаха обратился житель села Аци, 43-летний Игорь Абрамян, который сообщил, что во время проведения сельскохозяйственных работ на тракторе “Беларусь” на одном из участков села Аци в его направлении был открыт огонь с азербайджанских боевых позиций, расположенных на сопредельной территории.
Из-за нарушения режима прекращения огня работы были прекращены, трактор получил повреждения. Пострадавших среди гражданских лиц нет. В связи с этим инцидентом готовятся материалы для представления российскому миротворческому контингенту. Об этом сообщает МВД Республики Арцах.