Մարզպետներին աշխատանքից ազատեցին
Այսօր կառավարությունը որոշեց իրենց դիմումների համաձայն պաշտոններից ազատել Վայոց Ձորի մարզպետ Սերգեյ Բագրատյանին եւ Գեղարքունիքի մարզպետ Նվեր Պողոսյանին: Երկու մարզպետներն էլ ԲՀԿ-ական են եւ Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունից հետո, թե նպատակահարմար չեն գտնում կոալիցիոն կառավարության մաս կազմել, մարզպետներն աշխատանքից ազատվելու դիմումներ գրեցին:
Ակնհայտ է, որ մարզպետների հրաժարականի դիմումներն իրենց սրտով էլ չէ, սակայն չէին կարող մնալ իրենց պաշտոններում: Նրանք կամ պետք է հրաժարվեն ԲՀԿ անդամությունից եւ լեզու գտնեն վարչապետի հետ, որպեսզի թողնի մնան իրենց տեղերում, հակառակ դեպքում պաշտոնանկությունն անխուսափելի էր:
Սերգեյ Բագրատյանից փորձեցինք տեղեկանալ, թե ինչով է զբաղվելու պաշտոնաթողությունից հետո, սակայն նա բավականին նյարդային վիճակում էր:

Губернаторов отправили в отставку
Правительство сегодня приняло решение отправить в отставку губернаторов Вайоцдзорской и Гегаркуникской областей Сергея Багратяна и Нвера Погосяна на основе их собственных заявлений. Оба губернатора являются членами партии “Процветающая Армения”, и после заявления лидера ППА Гагика Царукян о нецелесообразности вхождения партии в коалицию Багратян и Погосян подали заявления об освобождении от занимаемых должностей.
Очевидно, что уход в отставку был не по душе губернаторам. Однако у них было два выхода: либо отказаться от членства в ППА и найти общий язык с премьер-министром, чтобы сохранить свои посты, либо подать в отставку.
Мы попытались узнать у Сергея Багратяна, чем он будет заниматься после ухода с поста губернатора, однако он был в довольно раздраженном состоянии и отказался отвечать на какие-либо вопросы.